۶ نکته برای مطالعه موثرتر آناتومی – ۲۰ خبرگزاری برتر


آناتومی

مطالعات بالینی مانند پزشکی و پرستاری حرفه های چالش برانگیزی هستند زیرا مطالعات زیادی باید روزانه انجام شود. حرفه پزشک یا پرستار با ساعات طولانی کار سخت و میزان آمادگی لازم برای تبدیل شدن به یک حرفه، بی جهت پیچیده است. صرف نظر از استرس، بسیاری از افراد تنها با روش های هوشمندانه و جدی که در آماده سازی و مطالعه خود اتخاذ می کنند، بدون آسیب از این مرحله خارج می شوند.

در میان بسیاری از موضوعات پوشش داده شده در برنامه پزشکی و پرستاری برای پزشکان و پرستاران آینده، چالش برانگیزترین موضوعات مربوط به آناتومی و فیزیولوژی پزشکی است که اساس آزمون های NCLEX و USMLE را تشکیل می دهد.

زندگی بیماران به برنامه مراقبتی آنها و تخصص پزشک بستگی دارد. بدون پیشینه مناسب در آناتومی و فیزیولوژی انسان، تشخیص علت آسیب به سلامتی برای هر حرفه ای دشوار است.

اما اگر مفاهیم روشن باشد، از مراحل اولیه دانشکده پزشکی و پرستاری، هم پزشکان و هم پرستاران مراقبان عالی هستند.

اهمیت آناتومی

آناتومی ناخالص ساختاری از بدن انسان است که با چشم غیرمسلح قابل مشاهده است و شامل تمام قسمت های خارجی و قابل تشریح بدن می شود. با این حال، عملکردهای بدن در سطح مولکولی برای درک تأثیر بیماری بر عملکردهای بدن ضروری است.

آناتومی و فیزیولوژی موضوعات اصلی هم برای دانشجویان پرستاری و هم برای پزشکان آینده هستند، زیرا به درک مکان و عملکرد اندام‌های مختلف، روابط متقابل اندام‌های مختلف در بدن سالم و علائم از طریق تغییرات در عملکردهای بدن در طول بیماری کمک می‌کنند. کندی سلامتی

درک کامل آناتومی و شرایط فیزیولوژیکی مانند سطح اکسیژن، فشار خون، نبض، گلوکز و کلسترول در محدوده طبیعی به پزشک کمک می کند تا برنامه درمانی بیمار را تعیین کند.

اگر پرستار یا پزشک به این موضوع آشنایی کافی نداشته باشند، زمان ارزشمند خود را در شرایط بحرانی اورژانسی بیمار از دست خواهند داد. ارزیابی اولیه و رفع سوء ظن در مراحل اولیه به نجات جان افراد در بخش مراقبت های بهداشتی کمک می کند.

برای پاک کردن امتحانات مجوز، باید دانش عینی دروس آناتومی و فیزیولوژی انسان را به طور کامل درک کرد.

بیایید راهنمای هوشمندی را بررسی کنیم که نکات عملی برای یادگیری و حفظ مفاهیم آناتومی و فیزیولوژی ارائه می دهد:

وقتی موضوع چارچوب اولیه ای است که کل دوره بعدی یادگیری و دانش عملی به آن بستگی دارد، شروع در هر زمینه ای با تمرین درک روشن مفاهیم اساسی مضر است.

به عنوان مثال، نه تنها درک این موضوع مهم است که قلب خون را پمپاژ می کند، بلکه درک عواملی که بر جریان خون به قلب و از قلب تأثیر می گذارد و شرایطی که می توانند این عوامل را تشدید کنند نیز مهم است.

درک مفاهیم به یادآوری تصمیمات مهم در موقعیت های عملی که بیمار به مراقبت های پزشکی فوری نیاز دارد کمک می کند. آناتومی شامل اصطلاحات جدیدی است که ممکن است افراد قبلاً با آنها برخورد نکرده باشند. تلاش برای یادگیری برخی اصطلاحات رایج روزمره می تواند به شما کمک کند آنها را در طولانی مدت به خاطر بسپارید و از کلمات جدید نترسید.

دوره های آنلاین با شرکت های MedTech یک مسیر ترجیحی برای دانش آموزانی است که می خواهند از فناوری استفاده کنند. این دوره ها جامع هستند و همه چیز را از مبحث اولیه تا پیشرفته به صورت متوالی شامل تصاویر سه بعدی مبتنی بر شبیه سازی گرفته تا فیلم هایی که به درک بهتر نکات کمک می کند، پوشش می دهند.

با تصاویر با کیفیت بالا، پوشش جامع موضوع، و آزمون‌هایی برای به خاطر سپردن نتایج یادگیری، دانش‌آموزان این گزینه را مدبر خواهند یافت.

اگر کالج یا دانشگاه شما جلسات مربوط به وزن بدن را برگزار می کند، با پرسیدن همه سوالات و نوشتن نکات مفید آن را انجام دهید. اگر از طریق وسایل کمک آموزشی پزشکی مانند اندام های مدل مطالعه می کنید، سعی کنید کمک را برای جزئیات دقیق بررسی کنید.

همیشه از قبل برای جلسه آماده شوید. این کمک می کند تا درس را با آنچه در جلسه عملی می بینید هماهنگ کنید و موضوع را به روشی متفاوت درک کنید.

  1. اصطلاحات آناتومی را یاد بگیرید

هنگامی که از برنامه های پزشکی و پرستاری فارغ التحصیل می شوید، بسیاری از کلمات در آناتومی و فیزیولوژی بخشی از واژگان شما خواهند بود. بنابراین، مهم است که استفاده از این کلمات را در سال اول شروع کنید تا به مهمترین اصطلاحاتی که در آینده به طور مکرر استفاده می شوند، چنگ بزنید. از آنجایی که بیشتر کلمات منشا لاتینی دارند، تمرین کلمات به شما کمک می کند تا روزانه از آنها استفاده کنید.

مطالعه با دوستان یا دانش‌آموزان همفکری که می‌توانند با سبک و سرعت مطالعه شما مطابقت داشته باشند، به شما کمک می‌کند تا موضوعاتی را که نادیده گرفته‌اید پوشش دهید. به این ترتیب به اکثر موضوعات مهم پرداخته خواهد شد. همچنین می‌توانید روش‌های یادگیری و بهترین شیوه‌هایی را که با آن‌ها آشنایی ندارید، برای مراجعات بعدی انتخاب کنید.

هنگام مطالعه برای ساعات طولانی و بازگشت به چرخش بالینی، دانش آموزان اغلب خسته می شوند و سپس به طور ناگهانی برای مدتی تمرکز خود را از دست می دهند. برای جلوگیری از چنین شرایطی، مهم است که هر از گاهی برای استراحت و تجدید قوا استراحت کنید.

زمانی را برای ورزش کردن، دویدن یک مایل، ملاقات با دوستان و خانواده یا انجام کاری که به آرامش شما کمک می کند اختصاص دهید. یک ذهن آرام در جذب اطلاعات خوب است و کارآمدتر از یک ذهن پرکار و کشیده است.

نتیجه:

آناتومی مطالعه اندام های بدن و ساختار آنهاست. فیزیولوژی به درک عملکرد اندام های بدن کمک می کند. روی هم رفته، این مطالعه به پزشکان، پرستاران و متخصصان علوم بالینی مرتبط کمک می‌کند تا تأثیر بیماری‌های مختلف بر عدم تعادل فیزیکی را درک کنند.

مطالعه آناتومی و فیزیولوژی به متخصصان مراقبت های بهداشتی کمک می کند تا سلامت بیمار را درک کنند و بتوانند گزارش های تشخیصی را بخوانند و درک کنند. بر اساس گزارش های آزمایش و علائم مشاهده شده، یک برنامه درمانی برای کمک به بازیابی سلامت بیماران طراحی شده است.