ASUU به NASS می گوید که مقامات دولتی را مجبور کنید تا فرزندان خود را در مدارس دولتی ثبت نام کنند

jOINT SESSION OF nATIONA ASSEMLYانجمن کارکنان دانشگاه از مجلس شورای ملی خواسته است قانونی را وضع کند که اعزام فرزندان خود به مدارس دولتی نیجریه را برای مقامات دولتی اجباری کند.

پروفسور امانوئل اسودکه ، رئیس ASUU ، این را در دیدار مجدد با دولت فدرال در روز پنجشنبه توسط وزیر کار و اشتغال در ابوجا گفت.

اسودک همچنین از سناتور کریس نیج ، وزیر کار و اشتغال ، به دلیل “اعتماد فوق العاده به سیستم دانشگاهی” تقدیر کرد.

در بیانیه چارلز آکپان ، سخنگوی وزارت کار و اشتغال ، آمده است: “ASUU از نگیج به دلیل فرستادن فرزندان خود به مدارس دولتی نیجریه قدردانی می کند.”

رئیس ASUU با تمجید از نژیگه برای فرستادن فرزندانش به دانشگاه های دولتی ، گفت که وزیران دیگر باید از تعهد خود به توسعه و پیشرفت سیستم آموزشی کشور الگو بگیرند.

وی گفت: “امیدوارم وزیران دیگر نیز راه شما را دنبال کنند. من فکر می کنم شما تنها وزیر کشور هستید که فرزند دارد. ما می توانیم دیگران را ببینیم که هنگام فارغ التحصیلی فرزندان خود را در خارج از کشور ایستاده اند. اما ما دیدیم که شما با افتخار در کنار یکی از فرزندان خود که از لاگوس فارغ التحصیل شده اید ایستاده اید.

“ما امیدواریم بقیه از شما تقلید کنند. اگر انتصاب دولتی را بپذیرید ، آن دولت پذیرش فرزندان شما را در دانشگاه های کشور اجباری می کند.

اگر قرار ملاقات می گذارید ، مجلس شورای ملی باید این قانون را وضع کند که فرزندان شما باید در اینجا تحصیل کنند. اگر می دانید فرزندان شما نمی توانند اینجا باشند ، قرارهای دولتی دریافت نکنید. ”

اسودک در مورد فروپاشی دانشگاه های دولتی گفت: “وقتی از کودکان ASEU خواسته می شود که فرزندان خود را به مدارس خارجی بفرستند ، باید بدانند که اعتصاب زمانی که ASUU می گوید اعتصاب می کند ، مسئله ای نیست.

مشکل مشکلاتی است که دانشگاه ها را تحت تأثیر قرار می دهد. هیچ کس علاقه ای به حل آنها ندارد. به بودجه ای که اخیراً دیده ایم نگاه کنید ، دقیقاً همان چیزی است که می بینیم ؛ چیزی تغییر نکرده است.

این کشور به خاطر غفلت از آموزش و پرورش هزینه سنگینی می پردازد – زیرا مردم به غارت ، آدم ربایی و آنچه دارید اهمیت نمی دهید. به همین دلیل است که ASUU برای اصلاح دانشگاه های نیجریه تلاش می کرد ، هنگامی که فرزندان ما برای تحصیل به خارج رفتند. ”

FG اطمینان داد که علیرغم کاهش منابع دانشگاه های دولتی را رها نخواهد کرد و آمادگی خود را برای همکاری با ASUU و سایر علاقمندان به اصلاح سیستم آموزشی مجدداً اعلام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *