Companhia Siderurgica Nacional (SID) – B24 News


Companhia Siderurgica Nacional (SID) در آخرین جلسه معاملاتی مجموعا ۲۸۳۱۱۵۶ سهم با میانگین حجم معاملات ۸۰۳۳.۱۸ هزار سهم معامله شد. سهام در جلسه معاملاتی جاری تمرکز فعال بر سهام را تایید کرد. SID تغییر -۶.۰۵٪ را نشان داد و ارزش سهام فهرست شده آن در معاملات اخیر ۲.۶۴ دلار بود. این شرکت متعلق به کشور برزیل و بخشی از بخش مواد اولیه می باشد. ارزش بازار آن ۴۰۷۵.۷۹ میلیون دلار است. استفاده از ارزش بازار برای نشان دادن اندازه شرکت زیرا عاملی اساسی با ویژگی های مختلف برای توسعه منافع سرمایه گذاران از جمله ریسک است.

بررسی عملکرد:

SID عملکرد هفتگی -۹.۹۴٪ و عملکرد سالانه -۶۷.۰۴٪ را نشان داد. سهام طی شش ماه گذشته -۳۶.۲۴٪ حرکت کرده است و در ماه گذشته در -۳۸.۳۸٪ باقی مانده است. این سهم در سه ماه گذشته عملکرد سالانه ۰۹/۳۶- درصد و حدود ۱۵/۴۸- درصد را نشان داده است. قیمت سهام در ۷۲.۱۹-% از بالاترین سطح ۵۲ هفته گذشته است، قیمت سهام در -۳.۰۱% با توجه به پایین ترین سطح ۵۲ هفته اخیر است.

افتتاحیه تحلیلگران:

طبق داده های ارائه شده توسط FINVIZ، رتبه اجماع تحلیلگران فعلی در مورد این شرکت ۲.۷ است (۱.۰ خرید قوی، ۲.۰ خرید، ۳.۰ نگه داشتن، ۴.۰ فروش، ۵.۰ فروش قوی). با نگاهی به دوره ۵۲ هفته ای، سهام به ۴.۶۵ دلار خواهد رسید. این میانگین قیمت هدفی است که تحلیلگران انتظار دارند.

توضیح فنی:

میانگین متحرک ساده یکی از انعطاف پذیرترین و محبوب ترین شاخص های تحلیل تکنیکال است. بیشتر به دلیل سادگی آن در بین معامله گران محبوبیت زیادی دارد. در یک محیط محبوب بهترین عملکرد را دارد. میانگین متحرک ساده به عنوان میانگین آخرین دوره N (20 روز، ۵۰ روز، ۲۰۰ روز) محاسبه می شود. قیمت سهام از میانگین متحرک ۲۰ روزه با -۲۵.۳۱٪ و میانگین متحرک ۵۰ روزه توسط -۳۱.۹۹٪ است. قیمت سهام همراه با -۴۱.۷۵ درصد از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه خود روند نزولی دارد. نرم افزار نمودار میانگین متحرک را به صورت یک خط مستقیماً روی نمودار قیمت ترسیم می کند.

در حال حاضر، شاخص قدرت نسبی (RSI-14) برای سهام ۲۵.۲۷ است. خوانش RSI از ۰ تا ۱۰۰ متغیر است. سرعت و نوسانات حرکت قیمت سهام توسط نوسانگر مومنتوم RSI اندازه گیری می شود. جی ولز وایلدر شاخص قدرت نسبی (RSI) را توسعه داد که بیشتر به عنوان شاخص حرکت استفاده می شود. زمانی که RSI به زیر ۳۰ می‌رسد، سهام معمولاً بیش از حد خرید می‌شوند و زمانی که به بالای ۷۰ می‌رسد، بیش از حد خرید می‌شوند. روندهای عمومی، واگرایی‌ها و نوسانات شکست را می‌توان با استفاده از RSI شناسایی کرد.

تجزیه و تحلیل نوسانات:

این نوسان نسبت به هفته گذشته ۵.۰۶ درصد باقی مانده و در ماه گذشته ۴.۷۶ درصد نوسان را نشان می دهد. ریسک بازار از طریق معاملات در بازار ایجاد می شود و با عامل بتا اندازه گیری می شود. شاخص بتا ۱.۹۱ است. ریسک بر اساس فاکتور بتا اندازه گیری می شود، اگر بتا بالاتر از ۱ باشد، خطر بالا و اگر بتا کمتر از ۱ باشد، خطر کم است. نوسانات نیز توسط ATR اندازه گیری می شود که میانگین متحرک نمایی (۱۴ روز) محدوده واقعی است. مقدار ATR 0.19 است.

سود فوری:

حاشیه سود خالص شرکت ۱۷.۲۰ درصد است که نشان دهنده سود شرکت به ازای هر دلار فروش است. حاشیه ناخالص ۴۳.۶۰ درصد و حاشیه عملیاتی ۳۵.۴۰ درصد بود. بازده دارایی ها (ROA) نشان می دهد که شرکت در مقایسه با کل دارایی های خود که ۱۰.۶۰ درصد است سود می کند. بازگشت سرمایه (ROI) 29.10 درصد است. بازده حقوق صاحبان سهام ۳۹.۱۰ درصد است.