CSX Corporation (CSX) – Big 24 News


CSX Corporation (CSX) در آخرین جلسه معاملاتی تعداد ۱۳,۸۳۸,۶۷۱ سهم با میانگین حجم ۱۶,۵۴۵.۷۸ هزار سهم مورد معامله قرار گرفت. سهام در جلسه معاملاتی جاری تمرکز فعال بر سهام را تایید کرد. CSX تغییر ۰.۹۶ درصدی را نشان داد و ارزش سهام فهرست شده آن در معاملات اخیر ۲۹.۳۴ دلار است. این شرکت متعلق به کشور آمریکا و بخشی از بخش صنعت می باشد. ارزش بازار آن ۶۳۱۸۳.۹۸ میلیون دلار است. استفاده از ارزش بازار برای نشان دادن اندازه شرکت زیرا عاملی اساسی با ویژگی های مختلف برای توسعه منافع سرمایه گذاران از جمله ریسک است.

بررسی عملکرد:

CSX عملکرد هفتگی -۰.۷۸٪ و عملکرد سالانه -۹.۱۱٪ را نشان داد. سهام در شش ماه گذشته در ۲۱.۳۸- درصد بوده و در ماه گذشته در ۸.۳۱- باقی مانده است. این سهم طی سه ماه گذشته عملکردی از سال تا به امروز ۲۱.۹۷- درصد و حدود -۲۱.۶۶ درصد نشان داده است. قیمت سهام با ۲۴.۰۵- درصد از بالاترین سطح ۵۲ هفته گذشته و قیمت سهام ۳.۱۶ درصد از پایین ترین سطح ۵۲ هفته گذشته فاصله دارد.

افتتاحیه تحلیلگران:

بر اساس داده های ارائه شده توسط FINVIZ، رتبه اجماع تحلیلگران فعلی ۲.۱ در سهام شرکت است (۱.۰ خرید قوی، ۲.۰ خرید، ۳.۰ نگه دارید، ۴.۰ فروش، ۵.۰ فروش قوی). با توجه به یک دوره ۵۲ هفته ای، قیمت سهم ۳۸.۶ دلار خواهد بود. این میانگین قیمت هدفی است که تحلیلگران انتظار دارند.

توضیحات فنی:

میانگین متحرک ساده یکی از انعطاف پذیرترین و محبوب ترین شاخص های تحلیل تکنیکال است. بیشتر به دلیل سادگی آن در بین معامله گران محبوبیت زیادی دارد. در یک محیط محبوب بهترین عملکرد را دارد. میانگین متحرک ساده به عنوان میانگین آخرین دوره N (20 روز، ۵۰ روز، ۲۰۰ روز) محاسبه می شود. ۸.۴۴-٪. قیمت سهام با -۱۴.۱۴ درصد از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه خود در حال کاهش است. نرم افزار نمودار میانگین متحرک را به صورت یک خط مستقیماً روی نمودار قیمت ترسیم می کند.

در حال حاضر، شاخص قدرت نسبی (RSI-14) برای سهم روی ۳۸.۸۲ است. خوانش RSI از ۰ تا ۱۰۰ متغیر است. سرعت و نوسانات حرکت قیمت سهام توسط نوسانگر مومنتوم RSI اندازه گیری می شود. جی ولز وایلدر شاخص قدرت نسبی (RSI) را توسعه داد که بیشتر به عنوان شاخص حرکت استفاده می شود. زمانی که RSI به زیر ۳۰ می‌رسد، سهام معمولاً بیش از حد خرید می‌شوند و زمانی که به بالای ۷۰ می‌رسد، بیش از حد خرید می‌شوند. روندهای عمومی، واگرایی‌ها و نوسانات شکست را می‌توان با استفاده از RSI شناسایی کرد.

تجزیه و تحلیل نوسانات:

نوسانات نسبت به هفته گذشته ۲.۵۰ درصد باقی مانده است و در ماه گذشته ۲.۴۵ درصد نوسان را نشان می دهد. ریسک بازار از طریق معاملات در بازار ایجاد می شود و با عامل بتا اندازه گیری می شود. شاخص بتا روی ۱.۲۱ است. ریسک بر اساس فاکتور بتا اندازه گیری می شود، اگر بتا بالاتر از ۱ باشد، خطر بالا و اگر بتا کمتر از ۱ باشد، خطر کم است. نوسانات نیز توسط ATR اندازه گیری می شود که میانگین متحرک نمایی (۱۴ روز) محدوده واقعی است. مقدار ATR 0.73 است.

سود اسنپ:

حاشیه سود خالص شرکت ۳۰.۰۰ درصد است که نشان می دهد شرکت به ازای هر دلار فروش درآمد کسب کرده است. حاشیه ناخالص ۷۴.۲۰ درصد و حاشیه عملیاتی ۴۴.۰۰ درصد است. بازده دارایی ها (ROA) نشان می دهد که شرکت در مقایسه با کل دارایی های خود که ۹.۸۰ درصد است سود می کند. بازگشت سرمایه (ROI) 14.80 درصد است. بازده حقوق صاحبان سهام (ROE) 29.50 درصد است.