Fairphone یک برنامه اشتراک تلفن سازگار با محیط زیست را راه اندازی کرده است که شما واقعاً می خواهید


این روزها، اشتراک تقریباً برای هر محصول مصرفی که می‌توانیم تصور کنیم در دسترس است، و آنها به طور فزاینده‌ای جایگزین محصولات اختصاصی کلاسیک می‌شوند. نه تنها می توانید مشترک جدیدترین و بهترین تلفن های اندرویدی شوید، بلکه می توانید ماشین، دوچرخه، تبلت و حتی محصولات احمقانه مانند هدفون یا کنترلرهای بازی را نیز داشته باشید. در حالی که سامسونگ، اپل و گوگل در حال حاضر اشتراک تلفن خود را ارائه می دهند، آخرین شرکتی که وارد این بازار شده است ممکن است کمی غیرمنتظره باشد. Fairphone اکنون جدیدترین محصولات خود را به عنوان بخشی از اشتراک Fairphone Easy به کسانی که در بازار خانگی خود در هلند زندگی می کنند ارائه می دهد. اگرچه ممکن است این برای شما در دسترس نباشد، اما هنوز یک تکنیک جالب است.

ویدیوی امروز ANDROIDPOLICE

همانطور که این شرکت امروز در وبلاگ خود اعلام کرد، Fairphone Easy کارها را کمی متفاوت از دیگران انجام می دهد. اگر به مدت ۵ سال مشترک شوید، اشتراک ۲۱ یورو در ماه در دسترس است، اما هرچه امنیت تلفن خود را بیشتر نگه دارید، ارزان تر می شود. سه خط جایزه مختلف برای حفظ وضعیت خوب دستگاه شما برای یک، دو و سه سال با کاهش قیمت ماهیانه دو، چهار و هشت یورو وجود دارد.

با Easy، Fairphone همچنین تعمیرات و تعویض رایگان را ارائه می دهد، و ایده بسیار جالبی است. هنگامی که مشترک خسارت را گزارش می دهد، ظرف ۴۸ ساعت یک جایگزین بازسازی شده دریافت می کند. سپس دستگاه شکسته به Fairphone بازگردانده می شود و شرکت آسیب را ارزیابی می کند، آن را تعمیر می کند یا از قطعات جایگزین موثر به عنوان قطعات برای تعمیرات بیشتر استفاده می کند. سپس گوشی تعمیر شده با گوشی خراب به مشترک دیگری تحویل داده می شود که یک حرکت دایره ای بین مشترکین ایجاد می کند.

خود اشتراک یک Fairphone 4 سبز رنگ با ۲۵۶ گیگابایت فضای ذخیره سازی با محافظ صفحه از پیش نصب شده و یک قاب همراه است (فقط در صورت استفاده خسارت پوشش داده می شود). مشترکین دستگاه نیز از گارانتی مادام العمر برخوردار می شوند. بسته به مدت زمانی که تلفن را در دست دارید، مزایای اشتراک می تواند برای شما گران تمام شود. این طرح ۶۰ ماهه با ۲۱ یورو در ماه به پایان می رسد، به جای ۶۴۹ یورویی که برای Fairphone 4 پیشاپیش می پردازید، در حدود ۹۹۶ یورو زمانی که هرگز اجاره خود را از بین نمی برید – و زمانی که اغلب آن را جدا می کنید. پرداخت بیش از ۱۲۰۰ یورو که تقریباً قیمت هر دو واحد است. به یک معنا، شما در نهایت هزینه تعمیرات را پرداخت می کنید. ارتقاء رایگان محصول به مدل جدید شامل نمی شود.

ایده پشت این رویکرد دایره‌ای به گوشی‌های هوشمند قطعاً نجیب است، اما واضح است که هنوز هم جنبه‌های منفی در این مرحله اولیه وجود دارد. شاید این طرح برای افرادی که می‌خواهند از رویکرد Fairphone Circle فراتر از خرید یک‌باره حمایت کنند، یا هزینه‌های ماهانه مورد انتظار تعمیرات احتمالی را به جای تعمیرات غیرمنتظره ترجیح می‌دهند، بهتر باشد تا کسانی که به دنبال کاهش هر پنی هستند.