Fik’s Chikarashi Iso با غذاهای دنج و دیدنی ژاپنی باز می شود

Fik’s Chikarashi Iso با غذاهای دنج و دیدنی ژاپنی باز می شود


این یک سفر کمی برای چیکاراشی ایسو است. در پایان سال 2019 ، رستوران Rector Street با یک تجربه درجه یک Cappo (145 دلار برای یک منوی طعم دهنده) شروع به کار کرد و در مارس 2020 مانند بقیه بسته شد. این نه ماه به عنوان یک پاپ آپ Yakitori Omakase در Boweri دوباره ظاهر شد و اکنون سرانجام در خانه اصلی Fidi با سرآشپز جدید در Hidaki Kobayashi در توکیو بازگشایی شد. منوی جدید به سبک ایساکایا در شام ؛ مقدار زیادی کاسه کامل چیرشی و دانبوری برای ناهار وجود دارد.

در روزهای هفته ، فضای زیبا و صاف به عنوان دومین مکان چیکاراشی ، سریع ترین نقطه اتفاقی در خیابان ایلا عمل می کند ، نوعی ماهی خام یا سرخ شده که روی برنج سرو می شود. می توانید با سفارش از پیشخوان خروجی موقت مشرف به آشپزخانه یا نشستن برای خدمات کامل در اتاق ناهار خوری کوچک اما شیک ایسو ، ظروف خود را در اینجا ببرید.

به گفته ایوی سانگ ، شریک چیکاراشی ، “غذاهای چیرشی ژاپنی با جلوه پوکو در هاوایی” همه خطرناک هستند و ناهار را با قیمت کمتر از 20 دلار ارائه می دهند. Hamachi تند ، ماهی واسابی مایو ، ماهی قزل آلا سیچوان و انتخاب من در اوایل این هفته یک کاسه ماهی قزل آلا ikura chirashi بود که در دهان ماهی های روشن و تازه و پنیرهای چسبناک داشت. برنج سرکه خوب است و طعم هایی مانند نوری ، پودر نازک پنکو و شیسو را به آن اضافه می کند تا هم طعم و هم طعم آن را افزایش دهد.

اگر می خواهید شناگر خود را طبخ کنید ، نیمی از گزینه های Donbury از جمله کاسه unagi کبابی یا مارماهی وجود دارد. یک شماره کد سیاه سرخ شده با سرکه سیاه ؛ غذای “برتر” ابوری اوتورو با ویژگی ماهی تن قرمز. من هماچی کاما ، یک غلاف پوست برشته زرد آغشته به کوهی از هما ، پیپی مبر و ترشی دایکون دریافت کردم.

ایسو ، همانطور که سانگ توضیح می دهد ، “یعنی” ، بنابراین بخشی از شام پیشخوان خروجی را پنهان می کند ، چراغ ها خاموش می شوند و محل تبدیل به یک رستوران لذیذ می شود که توسط ایساکایای ژاپنی سرو می شود. “وقتی از او و شریکش سلوین چان پرسیدم چرا تصمیم گرفتند به بازی غذای خوب بپیوندند ، پاسخ کوتاه این بود که این سرآشپز مایکل جونگ لیم (در Iso 1.0) ، سپس سرآشپز آتسوشی کونو (در Yakitori pop up) و در حال حاضر سرآشپز است. کوبایاشی. برای انجام چه کاری

معنی مورد کوبایاشی سوکیاکی است ، دیسکی که اینجا در ایسو می گیرید فوق العاده است. گوشت گاو یک آبگوشت یا واریشیتا است که با چربی شسته شده ، ریز خرد شده و غلیظ شده است و بعد از این که سرآشپز اب نبات پنبه ای را روی میز شما ذوب کرد ، شدت بیشتری می بخشد. قارچ ها ، سبزیجات تلخ و اسفنج های توفو یک غذای دلپذیر را ایجاد می کنند ، اما در دهان ذوب می شود و در حوضچه تازه و خام کدو حبابی فرو می رود. تخم مرغ ، مدتها بود که فکر می کردم.

فلش

Flounder Tempura (26 دلار)

اسکات لینچ / Gothamist

کوبایاشی همچنین به خاطر خلق و خوی خود مشهور است که او آن را می زند و به آرامی سرخ می کند. سوله گزینه های متعددی دارد ، از جمله میگو ، فلس و غذاهای سبزیجات ، یک غذای مبتنی بر اودون ، و طبع شگفت انگیز و خوشمزه ، که برای آن تکه های بزرگ ماهی ظریف را در “کاسه” ای که درست می کند قرار می دهد. ترک خوردن پوست سرخ شده. بیرون رفتن را فراموش نکنید!

برندگان دیگر عبارتند از آنکیمو نشسته در استخر سس پانچو ، دو تکه چربی کبد ماهی ماهی ، و اگر به ساشیمی فکر می کنید ، آکامی قرمز روشن ، چوترو چرب و ابوری زیبا و کره ای. قطعا شما را خوشحال خواهد کرد. در واقع ، کوبایاشی آنقدر با غذاهای پخته خوب است که ای کاش من به جای آن همکوت سرخ کرده یا خورشت فلفل قرمز گوشت گاو میسو یا حتی کاری مرغ را امتحان کرده بودم.

در زمان بسته شدن در سال 2020 ، چیکاراشی ایسو شروع به سر و صدا کرد ، بنابراین حتی در میان 18 ماه تاریکی ، خوب بود که بیشتر میزها برای شام در اوایل این هفته پر شده بود ، حدود یک هفته پس از آن. بازگشایی شد با توجه به این قیمت ها ، بدیهی است که برای بسیاری از ما یک مناسبت خاص است – اگرچه ناهار هنوز یک معامله سخت است – اما وقتی می شنویم که غذای خوب اینجا چقدر خوب است ، احتمالاً دوباره میز سختی خواهد بود.

Chikarashi Iso در خیابان رکتور 38 ، غرب و غرب خیابان واشنگتن واقع شده است و در حال حاضر برای ناهار در روزهای هفته از ساعت 11:30 صبح تا 5 بعد از ظهر باز است. تا ساعت 3 بعد از ظهر و دوشنبه تا شنبه از ساعت 5 بعد از ظهر تا نیمه شب باز است. یکشنبه تعطیل (646-596-8298 ؛ chikarashiisso.com)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *