Laminar سرمایه گذاری در امنیت داده های ابری را به ۶۷ میلیون دلار افزایش می دهد


ما مشتاقانه منتظر هستیم که شخصاً برای Transform 2022 در ۱۹ ژوئیه و حدود ۲۰ تا ۲۸ جولای بازگردیم. به رهبران هوش مصنوعی و داده بپیوندید تا مکالمات هیجان انگیز و فرصت های شبکه را روشن کنید. امروز ثبت نام کنید!


Laminar، ارائه‌دهنده امنیت داده‌های ابری عمومی، امروز اعلام کرد که ۳۰ میلیون دلار اضافی جمع‌آوری کرده است که تقریباً دو برابر بودجه خود را به ۶۷ میلیون دلار رسانده است. لامینار گفت که این بودجه در زمان حساسی برای شرکت به دست می‌آید، زیرا این شرکت به عرضه اولین محصول خود با اعلام سه ویژگی جدید در پلتفرم امنیت داده‌های ابری خود و همچنین تکمیل موفقیت‌آمیز SOC 2 Type II ادامه می‌دهد. صدور گواهینامه، که انطباق با استانداردهای پیشرو در صنعت برای مدیریت داده ها، حریم خصوصی و امنیت را تضمین می کند. این شرکت افزود که این امر منجر به پیشرفت قابل توجهی در رقابت امنیت داده های ابری عمومی می شود.

به گفته لامینار، CISO ها و تیم های امنیتی آنها علاقه زیادی به راه حل های امنیت داده های ابری نشان داده اند. این شرکت همچنین در یک بیانیه مطبوعاتی گفت که بیش از ۲۰۰ میلیون دلار توسط چندین استارت آپ امنیت داده های ابری جمع آوری شده است که نشان دهنده نیاز صنعت به دیدن و محافظت از داده های ابری عمومی است. با توجه به افزایش تعداد حملات سایبری در نتیجه افزایش دیجیتالی شدن، که شامل فرآیند کار از خانه، استفاده گسترده از دستگاه های BYOD و دسترسی جهانی به اینترنت می شود، این تعجب آور نیست.

اگرچه این موارد در حال تبدیل شدن به امری عادی هستند، اما تلاش‌های سازمان‌ها برای بهبود امنیت، تقاضا برای راه‌حل‌های امنیتی ابری برای محافظت در برابر حملات سایبری را افزایش داده است. طبق گفته Fior Markets، انتظار می‌رود بازار جهانی امنیت ابری از ۸.۳۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ به ۳۶.۴۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۸ افزایش یابد که در CAGR 2021-2028، ۲۰.۲۵ درصد افزایش خواهد یافت.

آمیت شاکد، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران Laminar، گفت که افزایش تعداد شرکت کنندگان در فضای امنیت ابری هیجان انگیز است و شرکت را به نوآوری در سطح سریعتر و بالاتر تشویق می کند. به قول شاکد، “جند بالا همه قایق ها را بلند می کند.”

استراتژی چند ابری

پلتفرم‌ها و برنامه‌های رایانش ابری نحوه کار سازمان‌ها را تغییر داده و فرآیندها را کارآمدتر کرده‌اند. در واقع، بیش از ۹۴ درصد از سازمان ها در حال حاضر از ابر استفاده می کنند، حداقل برای برخی از زیرساخت های محاسباتی خود. خدمات وب آمازون (AWS) و مایکروسافت آژور محبوب ترین ها هستند، اگرچه سایر پلت فرم های محاسبات ابری در دسترس هستند.

Microsoft Azure که قبلاً به عنوان Windows Azure شناخته می شد، یک پلتفرم محاسبات ابری و پورتال وب است که به شما امکان دسترسی و مدیریت خدمات و منابع ابری مایکروسافت را می دهد. شرکت ها از آن برای ایجاد و رشد برنامه های کاربردی جدید و همچنین برای اجرای برنامه های کاربردی موجود در فضای ابری استفاده می کنند. AWS، یکی از شرکت‌های تابعه آمازون، با ارائه ذخیره‌سازی پایگاه داده، ظرفیت پردازش، تحویل محتوا، شبکه‌سازی و سایر خدمات به شرکت‌ها کمک می‌کند تا تجارت خود را افزایش دهند.

هر یک از این سیستم های رایانش ابری ویژگی های متمایز خود را دارند. دستگاه های Azure در فضای ابری سازماندهی شده اند و به نام دامنه با چندین پورت پاسخ می دهند، در حالی که دستگاه های AWS می توانند به طور مستقل به آنها دسترسی داشته باشند. یک ابر مجازی در Azure در دسترس است، در حالی که یک ابر خصوصی مجازی در AWS در دسترس است. ۱۴۰ منطقه در Azure موجود است، در حالی که ۶۱ منطقه در AWS وجود دارد.

لامینار به عنوان یکی از سه ویژگی جدید در پلتفرم امنیت داده های ابری خود گفت که با افزودن پشتیبانی مایکروسافت آژور به پشتیبانی AWS موجود آمازون، حتی مات تر شده است. طبق یک نظرسنجی، استراتژی چند ابری معیار واقعی در بین مشاغل است، به طوری که ۸۹٪ از تصمیم گیرندگان و کاربران در سراسر جهان گزارش داده اند که این استاندارد را رعایت می کنند. بر اساس بیانیه مطبوعاتی Laminar، ۵۶٪ از شرکت ها با دو یا چند ارائه دهنده خدمات ابری کار می کنند که اهمیت سازگاری در سراسر ابر را نشان می دهد. به گفته فوربس، این به شرکت ها کمک می کند تا پیچیدگی و ریسک را کاهش دهند.

مجموعه ای کامل از خط مشی های داده محور

به‌جای پرداختن به برنامه‌ها، سرورها یا شبکه‌ها، رویکرد امنیتی مبتنی بر داده را با سخت‌افزار و نرم‌افزار جدید ترکیب می‌کند تا داده‌ها را به عنوان یک منبع ارزش پایدار در نظر بگیرد. از مخازن داده ها به طور خودکار محافظت می کند، به خصوص زمانی که فایلی در شبکه آپلود یا به روز می شود.

با وجود اینکه همه‌گیری COVID-19 بسیاری از سازمان‌ها را مجبور کرده است که تمام داده‌های خود را به یک مدل ۱۰۰% مبتنی بر ابر تغییر دهند، به مشتریان نسبت به اشتراک‌گذاری داده‌های حساس با کاربران داخلی غیرمجاز هشدار داده می‌شود. به همین دلیل است که آنها به امنیت ابری مبتنی بر داده نیاز دارند. تنها ۱۸ درصد از سازمان ها ادعا می کنند که می توانند موارد به اشتراک گذاری غیرمجاز داده ها را در چند دقیقه شناسایی کنند. در نتیجه، اکثر شرکت ها نگران ذخیره سازی و نشت داده ها هستند.

در حالی که بیشتر فناوری‌های امنیت ابری سیاست‌های امنیتی را در سطح زیرساخت تعریف می‌کنند، لامینار ادعا می‌کند که مجموعه کاملی از سیاست‌های مبتنی بر داده‌ها را دارد که به‌طور خودکار به عنوان بخشی از پلتفرم امنیت داده‌های ابری آن اجرا می‌شوند. به گفته این شرکت، این مقررات مبتنی بر داده برای جلوگیری از نقض یا نشت داده های حساس که مستقل از معماری ابری است که میزبان آن است، در نظر گرفته شده است. Nowi Kallen، مدیر عامل Salesforce Ventures، گفت که Laminar به سرعت در حال توسعه برای ارائه نظارت بر امنیت داده ها و راه حل های Cloud DLP است.

کشف مستقل از داده های سایه

یکی دیگر از ویژگی های جدید فناوری امنیت داده های ابری Laminar، امکان کشف و طبقه بندی داده ها در پایگاه های داده خود میزبان و تعبیه شده است. داده هایی که توسط فناوری اطلاعات ردیابی نمی شوند، اما ممکن است حاوی اطلاعات حساس باشند، “داده های سایه” نامیده می شوند. این دسته شامل پایگاه‌های داده‌ای است که در نمونه‌های رایانش ابری (AWS EC2 یا Azure VM) گنجانده شده‌اند. همانطور که توسعه دهندگان به سرعت تکرار می کنند، دارایی های داده پنهان و جاسازی شده را ایجاد می کنند که اغلب محافظت نشده هستند – و بنابراین در برابر تهدیدات آسیب پذیر هستند. اگرچه داده های سایه همیشه در نظر گرفته نمی شوند، اما یک چالش مهم برای شرکت ها است. ردیابی محیط های چند ابری بسیار سخت است و عدم دید منجر به جمع آوری داده های سایه می شود.

از آنجایی که ذخیره سازی غیرمتمرکز داده بر اساس حجم کار نقش مهمی در گسترش داده ها ایفا می کند، ظهور سیستم های ابری توزیع شده بزرگ مبتنی بر کانتینرها، میکروسرویس ها و عملیات بدون سرور، مشکل داده های سایه را ایجاد کرده است. مدیرانی که به اندازه کافی از وضعیت آگاه نیستند یا خط‌مشی ریسک را به‌روزرسانی نمی‌کنند، در صورت حفظ اطلاعاتی که باید دور ریخته می‌شد، مسئول نشت داده‌ها هستند، یا در صورت از بین رفتن داده‌هایی که باید ذخیره می‌شد، در قبال شکست‌های انطباق با آنها مسئول هستند.

لامینار ادعا می کند که اولین کسی است که بدون توجه به موقعیت مکانی یا دسترسی به این دارایی های داده، کشف کرده است. این شرکت افزود: این شامل تخصیص و طبقه بندی ناهمزمان داده های ذخیره شده در این دارایی ها می شود. به گفته Yaniv Toledano، رئیس جهانی CISO در ارائه‌دهنده فین‌تک Pagaya، شرکت‌ها به یک نمای یکپارچه از داده‌های ابری حساس خود و همچنین یک سیستم نظارت و هشدار نیاز دارند. به گفته او، این امر به امنیت داده‌ها اجازه می‌دهد تا رویکرد «کشف، کنترل و تأیید» را با تیم‌های توسعه اپلیکیشن و علم داده هدایت کنند و به آن‌ها اجازه می‌دهد با سرعت ابری ایمن حرکت کنند.

بودجه اضافی توسط Tiger Global Management و Salesforce Ventures ارائه می شود.

ماموریت VentureBeat این یک عرصه شهری دیجیتال برای تصمیم گیرندگان فنی است تا دانشی در مورد توسعه فناوری شرکت ها و انجام تجارت کسب کنند. کسب اطلاعات بیشتر در مورد عضویت.