Marathon Oil Corporation (MPC) – Big 24 News


شرکت نفت ماراتون (MPC) در آخرین جلسه معاملاتی تعداد ۱۱۳۰۹۲۵۲ سهم با میانگین حجم معاملات ۶۲۷۲.۲۶ هزار سهم مورد معامله قرار گرفت. این سهم در جلسه معاملاتی جاری، تمرکز فعال روی سهام را تایید کرد. MPC با تغییر ۴.۶۶ درصدی، ارزش سهام بورسی خود را ۹۱.۳۶ دلار در آخرین جلسه معاملاتی اعلام کرد. این شرکت متعلق به ایالات متحده است و بخشی از بخش انرژی است. ارزش بازار آن ۵۲۰۸۰.۶۸ میلیون دلار است. از ارزش بازار برای نشان دادن اندازه شرکت استفاده کنید زیرا یک عامل اساسی با ویژگی های مختلف برای توسعه منافع سرمایه گذاران از جمله ریسک است.

بررسی عملکرد:

MPC بازده هفتگی -۱۰.۵۸٪ و بازده سالانه ۴۹.۶۵٪ را نشان داد. سهام در شش ماه گذشته ۴۶.۲۹ درصد بوده و در ماه گذشته در ۴.۵۹- درصد باقی مانده است. این سهام عملکرد سالانه ۴۲.۷۷ درصدی را ثبت کرد که نسبت به حدود ۱۴.۲۳ درصد در سه ماه گذشته افزایش داشت. سهم در ۲۰.۱۰% از بالاترین حد ۵۲ هفته گذشته است، سهم در ۸۲.۰۳% با نگاهی به پایین ترین حد ۵۲ هفته است.

باز کردن آنالایزر:

بر اساس داده های ارائه شده توسط FINVIZ، انتظار می رود که رتبه اجماع تحلیلگران فعلی در مورد سهام این شرکت ۱.۸ باشد (۱.۰ خرید قوی، ۲.۰ خرید، ۳.۰ نگه دارید، ۴.۰ فروش، ۵.۰ فروش قوی). با نگاهی به دوره ۵۲ هفته ای، سهام به ۱۱۸.۳۶ دلار خواهد رسید. این میانگین قیمت هدفی است که تحلیلگران انتظار دارند.

توضیح فنی:

میانگین متحرک ساده یکی از انعطاف پذیرترین و همچنین محبوب ترین اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال است. بیشتر به دلیل سادگی آن در بین معامله گران محبوبیت زیادی دارد. در یک محیط محبوب بهترین عملکرد را دارد. میانگین متحرک ساده به عنوان میانگین آخرین دوره N (20 روز، ۵۰ روز، ۲۰۰ روز) محاسبه می شود. قیمت سهام ۱۰.۶۸- درصد از میانگین متحرک ۲۰ روزه در نظر گرفته شده و از میانگین متحرک ۵۰ روزه معامله می شود. -۴.۰۸٪. قیمت سهام نسبت به میانگین متحرک ۲۰۰ روزه ۲۰.۸۸ درصد افزایش یافته است. از هر نوع میانگین متحرک می توان برای تولید سیگنال خرید یا فروش استفاده کرد و این فرآیند بسیار ساده است. نرم افزار نمودار میانگین متحرک به صورت یک خط مستقیماً در نمودار قیمت رسم می شود.

شاخص قدرت نسبی فعلی (RSI-14) برای سهام ۳۹.۱۹ است. خوانش RSI از ۰ تا ۱۰۰ متغیر است. سرعت و نوسانات حرکت قیمت سهام توسط نوسانگر مومنتوم RSI اندازه گیری می شود. جی ولز وایلدر شاخص قدرت نسبی (RSI) را توسعه داد که بیشتر به عنوان شاخص حرکت استفاده می شود. معمولاً زمانی که RSI به زیر ۳۰ می رسد، سهام بیش از حد بارگذاری می شود و با رسیدن به بالای ۷۰، مقدار زیادی سهام خریداری می شود. ۳۰ تا ۷۰ به عنوان قرائت سهام عادی در نظر گرفته می شود. روند کلی را می توان با استفاده از اندیکاتور RSI تشخیص داد و ناهنجاری ها و نوسانات خرابی را پیدا کرد.

تجزیه و تحلیل نوسانات:

نوسانات نسبت به هفته گذشته در ۶.۱۶ درصد باقی ماند و ماه گذشته نوسان ۳.۶۹ درصد را نشان داد. ریسک بازار که از معاملات بازار ناشی می شود و با عامل بتا اندازه گیری می شود. شاخص بتا ۱.۶۷ است. ریسک بر اساس فاکتور بتا اندازه گیری می شود، اگر کارآزمایی بالاتر از ۱ باشد، خطر بیشتر است و اگر کارآزمایی کمتر از ۱ باشد، خطر کمتر خواهد بود. نوسانات نیز توسط ATR اندازه گیری می شود که میانگین متحرک نمایی (۱۴ روز) از محدوده واقعی است. مقدار ATR 4.32 است.

سود فوری:

حاشیه سود خالص شرکت ۷.۹۰ درصد است که نشان می دهد شرکت به ازای هر دلار فروش دارد. حاشیه ناخالص ۹.۱۰ درصد و حاشیه عملیاتی ۴.۲۰ درصد است. بازده دارایی ها (ROA) نشان می دهد که شرکت در مقایسه با کل دارایی های خود که ۱۲.۰۰ درصد است سود می کند. بازگشت سرمایه (ROI) 7.50 درصد است. سود هر سهم (ROE) 40.30 درصد است.