MRI قبل از افزایش جراحی سرطان پستان: یک مطالعه


آخرین اخبار سلامت زنان

تصویر خبر: MRI قبل از افزایش جراحی سرطان پستان: مطالعهنویسنده: کاتلین دوهنی
خبرنگار روز سلامت

سه شنبه ، 24 سپتامبر 2015 (اخبار روز سلامت) – استفاده از اسکن های MRI در دهه گذشته قبل از جراحی سرطان سینه هشت برابر شده است ، اما یک مطالعه جدید نشان می دهد که دستورالعمل های استفاده از آنها در این شرایط ناسازگار است.

افزایش استفاده از تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) با افزایش آزمایش ، انتظار طولانی تر برای عمل جراحی ، افزایش احتمال زایمان و زنان ، به جای جراحی بزرگ کردن سینه همراه است. محققان کانادایی گزارش کردند که سینه مقابل برداشته شد.

دکتر متیو مک کینزی ، محقق ارشد در بیمارستان اتاوا گفت: هیچ راهنمایی برای زنان مبتلا به سرطان پستان برای استفاده از MRI ​​قبل از عمل جراحی وجود ندارد. سازمان های مختلف آن را به عنوان یک روش جایگزین توصیف می کنند زیرا آزمایش های دیگر می توانند سرطان های از دست رفته را شناسایی کنند.

در این مطالعه ، محققان تعدادی از پایگاه های داده مراقبت های بهداشتی را در استان انتاریو مورد بررسی قرار دادند و بیش از 53000 زن مبتلا به سرطان پستان در بین سال های 2003 تا 2012 را تشخیص دادند.

در سال 2003 ، تنها 3 درصد از بیماران تحت اسکن MRI قبل از عمل قرار گرفتند. تا سال 2012 ، محققان دریافتند که این میزان نزدیک به 24 درصد است.

چند مورد از آن اسکن های MRI مورد نیاز نبود؟

مک کینزی با اشاره به دستورالعمل های نامناسب در مورد استفاده از فناوری گفت: “پاسخ به این س difficultال دشوار است.” با این حال ، محققان دریافتند که رشد مشابهی در ایالات متحده گزارش شده است که در سالهای اخیر به 20 برابر افزایش یافته است.

این مطالعه جدید به صورت آنلاین در شماره 24 سپتامبر مجله منتشر می شود سرطان شناسی جامامک کینزی و تیمش دریافتند بیمارانی که قبل از جراحی اسکن MRI کرده اند ، بیشتر در معرض مشکلات سلامتی کوچک ، پردرآمد و سایر مشکلات هستند.

علاوه بر این ، این مطالعه نشان داد افرادی که اسکن MRI انجام داده اند بیشتر تحت عمل جراحی قبل از عمل ، جراحی برای جایگزینی تومور و جراحی برای برداشتن سینه سالم مقابل قرار می گیرند.

مک کینزی گفت ، اسکن MRI گران است و می تواند بسیار متفاوت باشد. به عنوان مثال ، وی گفت ، MRI پنج برابر یا گرانتر از سونوگرافی است.

دکتر کنستانس لمان ، مدیر تصویربرداری سینه در بیمارستان عمومی بوستون ماساچوست ، که سرمقاله ای با این مطالعه داشته است ، موافق است که دستورالعمل های مربوط به زمان انجام MRI قبل از عمل ناسازگار و گیج کننده است.

لمان گفت: “تنها دستورالعمل سازگار ما این است که برای بیماران بدون خطر بدون خطر در معرض خطر قرار دهیم.” به عنوان مثال ، به زنانی که سابقه خانوادگی قوی سرطان سینه دارند ، ممکن است علاوه بر ماموگرافی برای انجام آزمایشات معمول ، MRI پستان نیز ارائه شود.

به گفته لمان ، یکی از محدودیت های این مطالعه ، فقدان اطلاعات در پرونده های پزشکی در مورد مثبت یا منفی بودن نتیجه MRI بود. بنابراین ، مشخص نیست که MRI تا چه حد بر تصمیمات درمانی تأثیر گذاشته است.

لمان گفت ، آنچه نیاز است نه تنها راهنمایی مداوم در مورد استفاده از MRI ​​قبل از عمل ، بلکه تحقیقات بیشتر در مورد نحوه استفاده از نتیجه MRI برای هدایت درمان است.

به عنوان مثال ، اگر یک زن مبتلا به سرطان سینه دارای “دو مربع” یا ناحیه ای با سرطان باشد ، توصیه کلی این است که سزارین شود. “اگر او یک MRI پیش گزینه و دو مربع داشت [were found to have cancer]لمان توضیح داد که ممکن است دو برآمدگی کوچک وجود داشته باشد.

دکتر حبیب روبر از دانشگاه واشنگتن در سیاتل ، که نویسنده سرمقاله با لمان است ، افزود: “ما باید به دقت فکر کنیم که چگونه می توانیم از این ابزار تصویربرداری قدرتمند برای درمان شخصی تر و هدفمندتر زنان استفاده کنیم. از اینکه اصلا استفاده نکنی ”

کارشناسان موافقت کردند که زنانی که قبل از عمل جراحی MRI را در نظر می گیرند باید به یک مرکز مراجعه کرده و به پزشک متخصص در زمینه فناوری مراجعه کنند.

Lehmann گزارش می دهد که او از مراقبت های بهداشتی عمومی الکتریکی پشتیبانی می کند و عضو هیئت مشاوره تحقیقاتی GE Healthcare است.

اخبار پزشکی
حق چاپ © 2015 روز سلامت. همه حقوق محفوظ است.نمایش اسلاید

آگاهی از سرطان پستان: علائم ، تشخیص و درمان
نمایش اسلاید را ببینید

منابع

منابع: کنستانس لمان ، MD ، مدیر ، تصاویر پستان ، بیمارستان عمومی ماساچوست ، بوستون ؛ متیو مک کینزی ، دکتر ، بیمارستان اتاوا ، اتاوا ، انتاریو ، کانادا ؛ حبیب روبر ، دکتر ، محقق ، دانشگاه واشنگتن ، سیاتل ؛ 24 سپتامبر 2015 ، سرطان شناسی جاما، برخط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *