MTA Schoflow سهم 100،000 دلاری خود را در هزینه ها و جریمه های پرداخت نشده پرداخت می کند.

MTA Schoflow سهم 100،000 دلاری خود را در هزینه ها و جریمه های پرداخت نشده پرداخت می کند.


دفتر IGP MTA می گوید که یک دستیار مدیر کل در انبار اتوبوس MTA در شرق نیویورک ، طرحی درخشان برای عدم پرداخت هزینه پل ها و مترو ارائه کرده است: او با نیسان سنترای خاکستری خود بدون پلاک رانندگی می کرد ، او از سه کارت مختلف Z استفاده می کرد. در همین حال ، پلاک عقب وی چندین بار تغییر کرد و او تا سال 2011 آن را با “پلاستیک نیمه شفاف ابری” پوشاند تا از بازپرداخت و هزینه های دیرکرد جلوگیری کند.

او حتی در مورد آن به همکارانش افتخار می کرد.

اگر شکایت ناشناس به دفتر MTA IGP ارسال نشده بود ، او می توانست فرار کند. روز دوشنبه ، دفتر OIG یافته های تحقیقات چند ماهه در مورد دسیسه های سرپرست را منتشر کرد.

طی هفت ماه ، OIG اظهار داشت که به دلیل پلاک سرپوشیده ، خودروی وی 11 بار در پلها و متروهای MTA ثبت نمی شود. این تنها آژانس است که برنامه قیمت گذاری برای ازدحام رانندگان در منهتن را از خیابان 60 اجرا می کند و سوالاتی در مورد نحوه اعمال قانون تمسخر ایجاد می کند ، که حتی کارکنان آژانس خود نیز می توانند از آن اجتناب کنند.

بین سالهای 2011 تا مارس 2021 ، MTA ، اداره بنادر نیویورک و نیوجرسی و سه آژانس تلفنی محلی صاحب خودروی ناشناس را در این گزارش پیدا کردند که 8،470 دلار به آنها بدهکار بود. وی همچنین مجبور به پرداخت 95800 دلار جریمه شد.

گزارش OIG ادعا می کند که هنگام بازجویی در دفتر ، سرپرست در مورد اقدامات خود دروغ گفته است.

پلاک جلوی خودرو وجود ندارد

فلش

پلاک جلوی خودرو وجود ندارد

دفتر MTA IGP

مایکل کورتز ، سخنگوی MTA در بیانیه ای گفت: “این رفتار مذمومانه نقض اعتماد عمومی است که در MTA جایی ندارد.” مقامات پل و مترو ما اغلب خودروهای با پلاک جعلی و مبهم را متوقف می کنند ، صرف نظر از اینکه چه کسی پول مردم را می دزدد. »

خودروهای نیویورک باید پلاک جلو و عقب داشته باشند. کارمند به OIG گفت که برای فرار از آب و هوای بد صفحه پشتی خود را پوشانده است.

ثبت نام وسیله نقلیه ای که به طور معمول بیش از 200 دلار هزینه پرداخت می کند ، می تواند تعلیق شود و این راننده از سال 2017 تا به امروز فقط چهار چرخ محرک را تغییر داده است. هنگامی که OIG از اداره پل ها و متروهای MTA پرسید چرا راننده تحت تعقیب قرار نمی گیرد و سعی می کند ثبت نام را متوقف کند ، آژانس پاسخ داد که اتهامات بر اساس هزینه های قدیمی تر است و نه موارد فعلی.

علاوه بر این ، MTA باید یک آژانس جمع آوری را برای دریافت حق الزحمه استخدام کند. تا مارس 2021 ، Superintendent هنوز 59،000 دلار به MTA و TWA بدهکار است. اما آژانس به MTA گفت که جستجوی کمک خارجی کافی نیست. MTA در گزارشی از NTI گفت که “به دلیل ملاحظات زمان و منابع ، اقدامات مدنی فقط برای تعداد محدودی از حسابها انجام می شود.”

وقتی MTA از یافته های OIG در ماه مه امسال مطلع شد ، معاون مدیر کل به مدت 12 هفته تعلیق شد.

در ماه آگوست ، او به اتهام “سوء رفتار جدی” محکوم شد و به سرپرست ارتقاء یافت و تعلیق 12 هفته ای بدون پرداخت مقرر شد و در نتیجه 35.592 دلار به کارمند ضرر وارد کرد.

از نظر هزینه های پرداخت نشده و هزینه های بدهی به MTA ، او موافقت کرد که فقط 10،373 دلار بپردازد.

خانه ایالتی نیویورک گفت که در این گزارش نام راننده ذکر نشده است ، بنابراین نمی تواند اظهار نظر کند و اظهار نظر به هر نحوی نقض شخصی است. اداره بندر نیویورک و نیوجرسی نیز در حال تلاش برای افزودن هستند اما به روزرسانی ارائه نکرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *