Operation Mincemeat: A Short Review


عملیات گوشت چرخ کردهعملیات گوشت چرخ کرده

Operation Mincemeat شبیه یک درام جاسوسی بریتانیایی به نظر می رسد و در بیشتر موارد، خوب است. این فیلم بر اساس داستان واقعی جسارت و قهرمانی دوران جنگ ساخته شده است، بازیگرانی درجه یک از جمله کالین فرث و متیو مک فادین را در خود دارد و کارگردانی در فیلم جان مدن («شکسپیر عاشق»، «بهترین هتل عجیب و غریب ماریگولد») دارد که نام خود را بر سر زبان ها انداخته است. دقیقاً با این نوع کرایه های محکم و قدیمی.

پوچ بودن عملیات گوشت چرخ کرده

اما خود داستان آنقدر پوچ است و آنقدر با غافلگیری و طنز خشک روایت می شود که مدام درگیر است. «آخر هفته در برنی» را تصور کنید که در طول جنگ جهانی دوم اتفاق می‌افتد، با رگه‌های عاشقانه‌ای که در میان جاسوسی‌ها و گاف‌های فیزیکی در آن پخش می‌شود، تا حدی تصوری از تعادل اهنگی دشواری که این فیلم به‌احتمالاً به آن دست می‌یابد، خواهید داشت.

“عملیات گوشت چرخ کرده” عنوان خود را از ماموریت واقعی گرفته شده است که هیتلر را فریب داد تا تصور کند متفقین به جای سیسیل در سال ۱۹۴۳ به یونان حمله خواهند کرد. کتاب غیرداستانی بن مکینتاایر با همین نام همچنین مبنایی را برای کهنه سرباز تلویزیون فراهم می کند. فیلمنامه گسترده میشل اشفورد. اما در حالی که فیلم در کل ممکن است متراکم و محدود به نظر برسد، اجراها و توجه به جزئیات به طور مداوم به آن جان می بخشد.

“عملیات گوشت چرخ کرده” نیز به عنوان یک داستان اصلی جیمز باند عمل می کند. یکی از افسران اطلاعاتی بریتانیا که پشت این طرح بعید بود، ایان فلمینگ بود که بر اساس تجربیات خود در زمینه جاسوسی کاراکترهای نمادین ۰۰۷ را خلق کرد. بنابراین، اگر تا به حال در مورد الهام بخشیدن به چهره های افسانه ای مانند M و Q فکر کرده اید، در انتظار روشنگری های سرگرم کننده هستید.

جانی فلین، بازیگر و خواننده کاریزماتیک، نقش فلمینگ را بازی می‌کند و روایت دراماتیک فیلم را ارائه می‌کند که با صدای کلیک ماشین تحریر او همراه می‌شود، در حالی که دیگر اعضای تیم اطلاعاتی بین‌سازمانی او در مقر مخفی خود کار واقعی خود را انجام می‌دهند. اما چه کسی می تواند رمان نویس مشتاق را به خاطر میل به یادداشت برداری سرزنش کند؟ این مواد خیلی آبدار هستند