Polestar قرار است با ادغام SPAC به جدیدترین سازنده خودروهای الکتریکی تبدیل شود


سهام Polestar قرار است در روز جمعه با نام PSNY به بازار عرضه شود و آن را به جدیدترین سازنده خودروهای الکتریکی تبدیل کند که از طریق ادغام با شرکت خرید ویژه، SPAC، به بازار عرضه می شود.

Polestar گفت سهام آن پس از تکمیل ادغام با SPAC Gores Guggenheim، معامله در نزدک را آغاز خواهد کرد. توماس اینجنلات، مدیرعامل پال استار گفت که این شرکت حدود ۸۵۰ میلیون دلار جمع آوری شده از این قرارداد را برای تامین مالی برنامه سه ساله خود برای ساخت خودروهای جدید و در نهایت سودآور استفاده خواهد کرد.

اما Ingenlath گفت Polestar، که به عنوان یک سرمایه گذاری مشترک بین خودروساز سوئدی ولوو و غول خودروسازی چینی جیلی در سال ۲۰۱۷ آغاز شد، از محل راه اندازی خود گذشته است.

Enginlat در مصاحبه اخیر خود با CNBC گفت: “ما به عنوان یک شرکت فعال و موفق وارد بازار عمومی می شویم – نه برای جذب سرمایه برای شروع یک تجارت.” به همین دلیل است که سه سال آینده بسیار سریع خواهد بود، این شرکت طیف محصولات خود را برای آن آماده کرده است.

تجارت SPAC در سال های اخیر به روشی روزافزون برای شرکت ها تبدیل شده است. افشای مورد نیاز ساده تر از عرضه عمومی سنتی است. برخلاف عرضه‌های عمومی اولیه سنتی، شرکت‌های شرکت‌کننده در ادغام SPAC مجازند پیش‌بینی‌های آتی را به سرمایه‌گذاران ارائه دهند که می‌تواند به توجیه ارزش‌گذاری بالا کمک کند. اما هیچ تضمینی وجود ندارد که این پیش بینی ها محقق شود.

تاکنون، اکثر ادغام SPAC با شرکت های خودروهای برقی نتایج خوبی برای سرمایه گذاران نداشته است. حتی گروه نسبتا موفق Lucid، فیسکر و نیکولا در حال حاضر به ترتیب ۶۷، ۶۹ و ۹۲ درصد کمتر از بالاترین سطح خود از زمان ادغام خود معامله می کنند. Rivian، سازنده کامیون های برقی، که به تازگی برای عرضه اولیه عمومی خود به بازار عرضه شده است، نیز دچار مشکل شده است. سهام این شرکت نسبت به بالاترین سطح خود از زمان عرضه اولیه ۸۴ درصد کاهش یافته است.

اما Polestar می تواند مزایای زیادی نسبت به رقبا داشته باشد. ولوو کارز هنوز ۴۸ درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد و پولستار در حال حاضر بیش از ۵۵۰۰۰ وسیله نقلیه در جاده‌های چین، اروپا و ایالات متحده دارد. یک کارخانه در چین راه اندازی شده است و یک خط مونتاژ دارد که اواخر امسال ساخته می شود. سرمایه گذاری مشترک در کارولینای جنوبی با ولوو.

طی سه سال آینده، این شرکت قصد دارد سه خودرو را به مدل فعلی خود، کراس اوور کامپکت Polestar 2، ساخت چین اضافه کند. موارد اضافی شامل یک SUV بزرگ (Playstar 3)، یک کراس اوور سایز متوسط ​​(Playstar 4) و یک سدان بزرگ است که خودروی پرچمدار این برند (Pollstar 5) است.

همه آنها کاملاً الکتریکی خواهند بود و همه در ایالات متحده، اروپا و چین در دسترس خواهند بود. Polestar قصد دارد وسایل نقلیه خود را در هر سه منطقه بسازد. تا پایان سال ۲۰۲۵، Ingenlath انتظار دارد که نقشه راه سه ساله Polestar این شرکت، سالانه حدود ۲۹۰۰۰۰ وسیله نقلیه بفروشد.

Enginlat گفت Polestar ممکن است نیاز به افزایش نقدینگی قبل از کسب سود داشته باشد – نقطه عطفی که او انتظار دارد تا قبل از سال ۲۰۲۵ به آن برسد.

تا کنون، Ingenlath گفت که طرح این شرکت در مسیر درستی است. از ابتدای سال تاکنون بیش از ۳۲۰۰۰ سفارش برای Polestar 2 از ۲۵ کشور مختلف دریافت کرده است. پولستار همچنین غول‌های اجاره‌ای را که هرتز برای ۶۵۰۰۰ وسیله نقلیه در پنج سال آینده در نظر گرفته بود، دریافت کرد، قراردادی که Ingenlath گفت در ابتدا در نظر گرفته شده بود تا به مصرف‌کنندگان فرصتی بدهد تا خودروهای الکتریکی این شرکت را امتحان کنند.

تا پایان سال آینده، Polestar قصد دارد شبکه های فروش و خدمات را در ۳۰ کشور راه اندازی کند. اما Ingenlath گفت که شرکت احتمالا زودتر به این نقطه عطف خواهد رسید.