Rick Baylace یک نقطه سریع مکزیکی در منطقه Flatiron باز می کند

Rick Baylace یک نقطه سریع مکزیکی در منطقه Flatiron باز می کند


ریک بیلز ، فوق ستاره غذای مکزیکی احساس می کند که برای همیشه مشهور بوده است – کنسرت PBS که برای اولین بار توجه او را به خود جلب کرد ، غذاهای مکزیکیدر سال 1978 تکامل یافت. اما آشپز امپراتوری کوچکی در شیکاگو بنا کرده است و اگرچه به دلیل کتابهای آشپزی فراوان ، غذاهای بسته بندی شده با نام تجاری Fronterra ، ارائه های تلویزیونی و موسسات خیریه در سطح ملی شهرت دارد ، اما هرگز آن را نداشت. رستوران شهر نیویورک. تا حالا.

Tortaso ، که حدود دو هفته پیش در نزدیکی میدان مدیسون پارک افتتاح شد ، یک چرخش سریع و گاه به گاه فضای رنگارنگ در محل برج معروف ویلیس در بلیز است. بیشتر آن فضا در برادوی است و می توانید در خیابان های لاک پشت تنظیم کنید ، بنابراین قبل از زمستان (یا یک شب بارانی) به اینجا بیایید. Tortoso هفته گذشته مجوز سرو کوکتل “The Las Casa” ، Margaritas ، پروازهای Mesquez (18 تا 36 دلار) و همچنین آبجو و شراب در بطری ها و قوطی ها را داشت.

مانند رستوران خواهرش در شیکاگو ، منوی Nomad Tortzo توسط Tota مهار شده است ، جایی که ساندویچ های مکزیکی در رول های تلرا نرم (این بار ، از نانوایی مرکز D & R در برانکس) ، با لوبیا سیاه سرو می شوند. پیشتاز در این دسته مرغ ترد میلنشا Bayles است ، که از نظر مقدار زیادی آب میوه جالاپنو و آبمیوه تازه می شود. تاتای کوبا نیز وجود دارد که دارای گوشت گاو دودی ، بیکن و پنیر جک است. Conchinita pibilla با کوفته شانه ای و آبگوشت چیلی ترشی برای خیساندن ؛ و جایگزینی گیاهی برای قارچ سرخ شده و پنیر بز.

تورتیلا با استیک لاک پشت و قصادیلا قارچی به آن ظاهر یک تورتیلا می دهد و یک غذای دنج خوب پردازش شده است که اشتهای خاص و هیجان انگیز را برآورده می کند. سالسای سبز رنگی را که همراهش است بریزید و روی این بچه بگذارید. ترتیلا با انواع ترد در سراسر کاسه چیلاکول مرغ خوب ، کامروناس آل موجو و سوپ تورتیلا یافت می شود. چیپس و گوآکامول ، اسکچون ، و سالادهای خوشمزه یکی از محبوب ترین غذاهای کلاسیک دهه 1980 هستند.

تورتزو با “پیتزا” اوزاکا ، پنیر چغندر و بز سرخ شده ، به گروه Thaluda می رود که به یک لایه پنیر جک فروت آب شده روی نان تست نازک و ترد کمک قابل توجهی می کند. تالائودا نیز گیاه خوار است ، مانند برخی از نیش های عجیب و غریب تند choro که وقتی با یک قاشق غذاخوری شما خورده شود ، می تواند کمی شبیه سیب زمینی سرخ کرده عمل کند.

پای میلانی مرغ ترد (14 دلار)

فلش

تیم مدیریت ارشد لاک پشت ریشه در Eleven Madison Park و Union Square Hospitality دارد و کارکنان بزرگ دوستانه ، مشتاق و جذاب بر این اساس عمل می کنند. شما از پیشخوان داخل سفارش می دهید و یکی از آن تابلوها را برای میز خود می گیرید ، یک دونده غذای شما را می آورد و روی میز می گذارد. این یک افزودنی جامد برای منطقه برای یک وعده غذایی سریع یا مکانی برای استراحت در خیابان با دوستان و نوشیدنی است.

برادوی لاک پشت در خیابان 1123th ، بین 25 تا 26 واقع شده است و در حال حاضر از دوشنبه تا چهارشنبه باز است. ساعت 11.30 صبح 9 صبح تا 9 شب ، پنجشنبه تا شنبه. ساعت 11.30 صبح یکشنبه بسته (2122-920-3722) ؛ tortazo.com)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *