Rivian Automotive، (RIVN) – بیگ ۲۴ خبر


Rivian Automotive، (RIVN) ۲۰۴۳۸۵۳۸ سهم را در آخرین جلسه معاملاتی مبادله کرد و میانگین حجم را با ۱۷۸۹۲.۷۲ هزار سهم مشاهده کرد. این سهم در جلسه معاملاتی جاری تمرکز فعال بر سهام را تایید کرد. RIVN تغییر ۶.۲۵-٪ و ارزش سهام فهرست شده خود را در ۲۸.۷۹ دلار در معامله تجاری اخیر فاش کرد. این شرکت متعلق به کشور ایالات متحده آمریکا و بخشی از بخش Consumer Cyclical است. ارزش بازار آن ۲۷۶۵۷.۹۸ میلیون دلار است. استفاده از ارزش بازار برای نمایش اندازه شرکت زیرا این یک عامل اساسی با ویژگی های مختلف برای توسعه منافع سرمایه گذاران از جمله ریسک است.

تجزیه و تحلیل نوسانات:

نوسانات نسبت به هفته گذشته ۹.۵۵ درصد باقی مانده است و در ماه گذشته ۹.۲۴ درصد نوسان را نشان می دهد. نوسانات نیز توسط ATR یک میانگین متحرک نمایی (۱۴ روز) از محدوده واقعی اندازه گیری می شود. مقدار ATR 3.31 است.

سودآوری اسنپ:

بازده سرمایه گذاری (ROI) -22.50 درصد است.

تفسیر فنی:

میانگین متحرک ساده یکی از انعطاف‌پذیرترین و همچنین رایج‌ترین شاخص‌های تحلیل تکنیکال است. در بین معامله گران محبوبیت زیادی دارد، بیشتر به دلیل سادگی. در یک محیط پرطرفدار بهترین عملکرد را دارد. میانگین متحرک ساده به‌عنوان میانگین آخرین دوره‌های N (20 روز، ۵۰ روز، ۲۰۰ روز) محاسبه می‌شود. قیمت سهم نسبت به میانگین متحرک ۲۰ روزه با ۱۸.۴۱- درصد کاهش یافته و از میانگین متحرک ۵۰ روزه معامله می‌شود. با -۳۲.۵۰٪. قیمت سهام در امتداد رانش منفی از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه خود با -۶۰.۰۹% عمل می کند. از هر نوع میانگین متحرکی می توان برای تولید سیگنال خرید یا فروش استفاده کرد و این فرآیند بسیار ساده است. نرم افزار نمودار، میانگین متحرک را به صورت یک خط مستقیماً در نمودار قیمت ترسیم می کند.

در حال حاضر شاخص قدرت نسبی (RSI-14) از سهام ۳۳.۶ است. قرائت RSI بین ۰ تا ۱۰۰ متغیر است. سرعت و تغییر حرکت قیمت سهام توسط نوسانگر مومنتوم RSI اندازه گیری می شود. جی ولز وایلدر شاخص قدرت نسبی (RSI) را توسعه داد که بیشتر به عنوان شاخص حرکت استفاده می شود. معمولاً زمانی که RSI به زیر ۳۰ می رسد، سهام اضافه بار است و سهام زمانی که به بالای ۷۰ می رسد بیش از حد خرید می شود. ۳۰ تا ۷۰ به عنوان قرائت عادی یک سهم در نظر گرفته می شود. روند عمومی، یافتن انحرافات و نوسانات شکست را می توان با استفاده از RSI تشخیص داد.

بررسی عملکرد:

RIVN عملکرد هفتگی -۴.۷۹٪ را نشان داد. سهام برای ماه در -۲۸.۲۰٪ حفظ شد. این سهام عملکرد سالانه خود را در -۷۲.۲۳٪ و حدود -۵۲.۷۰٪ در طول سه ماه گذشته نشان داد. قیمت سهام در ۸۳.۹۶-% از بالاترین سطح ۵۲ هفته و قیمت سهام در -۱.۸۱% با نگاه به قیمت پایین ۵۲ هفته قرار دارد.

تحلیلگر OPENION:

بر اساس داده های ارائه شده توسط FINVIZ، رتبه فعلی اجماع تحلیلگران در مورد سهام شرکت ۲ است (۱.۰ خرید قوی، ۲.۰ خرید، ۳.۰ نگه دارید، ۴.۰ فروش، ۵.۰ فروش قوی). با نگاهی به دوره ۵۲ هفته ای، سهام به قیمت ۷۹.۴۳ دلار خواهد رسید. این میانگین قیمت هدف مورد انتظار تحلیلگران است.