Schlumberger گزینه های استخدام روسیه را با تشدید جنگ اوکراین ارزیابی می کند – مدیرعامل


(رویترز) – اولیویه لو پچه (SLB.N) مدیرعامل شلمبرگر در حال بررسی گزینه های نامشخص برای هزاران کارمند روس خود با تشدید جنگ در اوکراین است.

در میان شرکت های غربی که پس از حمله فوریه اوکراین را ترک نکردند، شلمبرگر یکی از بزرگترین کارفرمایان روسیه است. این کشور حدود ۱۰۰۰۰ نفر جمعیت دارد و تحت فشار است تا ارتش را برای ماندن در کشور بسیج کند، زیرا درگیری ها تشدید می شود و تلفات روسیه افزایش می یابد.

او در مصاحبه ای در روز چهارشنبه گفت: «ما به محکومیت علنی تجاوز روسیه ادامه می دهیم.

برای دسترسی نامحدود رایگان به رویترز.com هم اکنون ثبت نام کنید

لو بوخ نگفت که چه چیزی باعث می شود بزرگترین شرکت خدمات میدان نفتی جهان کشور را ترک کند. اما، او گفت، “ما به ارزیابی گزینه ها با توجه به کارکنان، سهامداران و سایر ذینفعان ادامه می دهیم.”

دیمیترو کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین در توییتی حضور این شرکت در روسیه را به عنوان عاملی برای جنایات جنگی و نسل کشی محکوم کرد. او گفت: «تنها راه برای نجات (آنچه از آن باقی مانده) شهرت این کشور این است که اکنون از روسیه خارج شود.

کارمندان شلمبرگر به رویترز گفتند که با تلاش برای فرار از خدمت اجباری و دریافت اخطار اجباری در محل کارشان در صورت ماندن، خطر از دست دادن شغل خود را دارند، اقدامی که آنها آن را حمایت شلمبرگر از جنگ می دانستند.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه ماه گذشته فرمانی را صادر کرد که به دنبال اضافه کردن ۳۰۰۰۰۰ سرباز به جنگ در میان تلفات جانی سنگین در اوکراین بود. این امر باعث شد ده ها هزار روس از کشور فرار کنند.

لو بیخ بدون ارائه جزئیات گفت: «دولت شلمبرگر در کشور همه گزینه‌ها را برای کمک به کارمندان دنبال می‌کند. این شرکت سرمایه گذاری های جدید و استقرار فناوری را به حالت تعلیق درآورد، اما مانند برخی از رقبا از خروج خودداری کرد.

برخی از شرکت های فعال در روسیه، از جمله Roche Holding و Novo Nordisk، به دنبال تعویق نظامی برای کارکنان خود هستند.

شلمبرگر هفته گذشته گفت که مدیران روسی آن “به طور خستگی ناپذیری با مشتریان و دولت کار می کنند تا همه فرصت های معافیت برای کارمندان خود را در چارچوب قانونی فعلی ارزیابی کنند.”

برای دسترسی نامحدود رایگان به رویترز.com هم اکنون ثبت نام کنید

لیز همپتون در دنور گزارش می دهد. ویرایش شده توسط استفان کوتس

استانداردهای ما: اصول اعتماد تامسون رویترز.