SEC به احیای قانون جایگزینی غرامت اجرایی 2015 رای می دهد

SEC به احیای قانون جایگزینی غرامت اجرایی 2015 رای می دهد


کمیسیون بورس و اوراق بهادار روز پنجشنبه رای به فعال سازی مجدد یک قانون ناتمام از سال 2015 داد و به موجب آن اختیارات تنظیم کننده برای جبران خسارت مدیران هنگامی که یک شرکت مجبور به بازیابی منابع مالی خود به دلیل عدم رعایت قوانین می شود ، افزایش می یابد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار گفت که انتظار دارد واکنش عمومی مردم به این قانون ، که توسط کنگره پس از بحران مالی 2007-2009 تصویب شد ، با هدف نهایی شدن این قانون در سال آینده.

SEC پیش نویس را در سال 2015 پیشنهاد کرد اما نتوانست آن را نهایی کند. تلاش برای احیای قانون بخشی از تلاش گسترده SEC است که اکنون تحت کنترل دموکرات ها است تا با افزایش ابزارهای خود برای مدیران ، سوء رفتار شرکت ها را مهار کند.

گری جنسلر ، رئیس شرکت ، در بیانیه ای گفت که بازگشایی دوره اظهارنظر فرصتی را برای ناظر ایجاد می کند تا “شفافیت و کیفیت صورت های مالی شرکت ها و همچنین پاسخگویی مدیران شرکت در برابر سرمایه گذاران خود را تقویت کند”.

در نهایت ، این اقدام به طور چشمگیری دامنه اختیارات ابر شرکت را که در سال 2002 تأسیس شد ، به طور گسترده ای به شرکت های دولتی در هر اندازه و هرگونه گزینه عمده فروشی برای سیاستگذاری و جبران فروش گسترش می دهد.

تلاش برای احیای قانون بخشی از تلاش گسترده SEC برای جلوگیری از سوء استفاده از شرکت ها با افزایش ابزارهای آن برای مدیران است.
گتی ایماژ

SEC می تواند از قدرت جدید برای بازیابی بیش از مبلغ بدهی یک شرکت به مدیر اجرایی استفاده کند در صورتی که یک شرکت مجبور به بازیابی “عدم تطابق مالی” خود با قانون اوراق بهادار باشد.

این شامل جبران خسارت سه سال قبل از بازپرداخت می شود – “حتی اگر ارائه نادرست به دلیل کلاهبرداری ، خطا یا موارد دیگر باشد”.

همچنین بورس اوراق بهادار ایالات متحده را راهنمایی می کند تا استانداردهای فهرست بندی مورد نیاز برای هر ناشر برای تدوین و اجرای چنین سیاستی را تعیین کند.

پنج کمیسیونر کمیسیون بورس و اوراق بهادار به اتفاق آراء روز پنجشنبه با بازگشایی دوره اظهارنظر رای دادند و از قانون وضع سخت تری نسبت به قطعنامه قبلی 2015 ارائه کردند و گفتند که دامنه “بازسازی حسابداری” باید تجدید نظر شده و منطقی به نتیجه برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *