Two Sides of the Blade (2022) – Big 24 News


فیلم های مربوط به ازدواج های ناموفق اغلب غم انگیز هستند. دلیل اصلی این است که دو نفر که قبلاً عمیقاً عاشق یکدیگر بودند، نمی‌توانند لحظه و مکان دقیقی را مشخص کنند که همه چیز به پایین می‌رود. قبل از اینکه متوجه شوید نمی توان وضعیت را اصلاح کرد. سراسر کلر دنیس دو طرف تیغه (که قبلا به عنوان “آتش” شناخته می شد)، زندگی یک زوج با بازگشت یک دوست مشترک به زندگی از مسیر خارج می شود. این کارگردان فرانسوی به شایستگی جایزه بهترین کارگردانی کن را برای این فیلم دریافت کرد.

زندگی کلر دنیس و ژولیت بینوش

گزارشگر رادیو سارا (ژولیت بینوش) و همسرش ژان (وینسنت لیندون) نزدیک به ده سال است که با هم هستند. هر دو وقتی برای اولین بار آنها را می بینیم سفر می کنند. آنها قبل از بازگشت به خانه کوچک خود در پاریس عاشقانه در آغوش گرفته می شوند و بازی می کنند. در ابتدا وضعیت خانوادگی آنها آرام و واقعی به نظر می رسد، اما در نهایت مرزهای تیز و نامرئی شروع به شکل گیری می کند.

همه چیز یک روز صبح زمانی شروع شد که سارا برای مدت کوتاهی فرانسوا (گرگوار کالین) را دور میزش دید. او متوجه می شود که او یک جرقه جدید دارد. اما چیزی در درونش او را به حالت خلسه می کشاند که نمی تواند آن را بشکند. نکات غیرقابل انکاری از یک عاشقانه پرشور وجود دارد که برای او خیلی راحت پیش نرفت.

از آنجایی که جین اکنون یک محکوم سابق است که دوران زندان را سپری کرده است، برای یافتن شغل در خانه با مشکل مواجه است. علاوه بر این، فرزند مختلط او مارکوس (ایسا بریکا) که با مادر ژان نلی (پل اوژیه) زندگی می کند، در یک محیط عمیقا نژادپرستانه فرانسوی برای حفظ آرامش تلاش می کند.

زمانی که ژان تصمیم می گیرد در طول کار جدید به فرانسوا کمک کند، همه چیز کم کم بد به بدتر می شود. شرکت بازاریابی او در پاریس، در حالی که ژان یک بازیکن سابق راگبی با یافتن استعدادهای جدید و جوان بود. پس از صحبت کردن در مورد آن، سارا و همچنین جین تصمیم می گیرند که هیچ کدام از آنها با روند زندگی خود مشکلی ندارند.

نقد و بررسی: Both Sides of the Blade (2022)

دو طرف کد نام قبلی

با این حال، هنگامی که سارا فرانسوا را شخصاً می بینید، شکاف های کوچک اما قابل توجهی در رابطه آنها ظاهر می شود. کریستین آنگوت فیلم پرفروش دنیس Un tournant de la vie 2018 را در طول یک بیماری همه گیر فیلمبرداری کرد. شیوع ممکن است به عنوان یک مکان عمل کرده باشد، اما کارگردان کاملاً مطمئن است که قرنطینه فقط نمادین نیست. این داستان در مورد افرادی با هویت قبلی است. این به این دلیل است که تنها یک نگاه سریع برای تکان دادن فونداسیون لازم است.

می توان دو طرف تیغه همانطور که نام قبلی «نار» برای این داستان مناسب است. این شامل زوجی می شود که نمی توانند فاجعه ای را که رابطه آنها ایجاد می کند متوقف کنند. یک ملودرام سنتی با مضامین جنسی، این فیلم درباره پایان های غم انگیز و شروع های جدید شاد است. عمق این داستان بستگی به نحوه شکل گیری این مثلث عشقی و همچنین محل قرارگیری مخاطب دارد. هر زمان که این سه نفر به شیاطین درونی خود اجازه دهند، خود را در موقعیت قرار می دهند. زیرا آتش به معنای پایان و آغازی جدید است.

همچنین بخوانید – Jurassic World Dominion Review

شخصیت جان

دو طرف تیغه به نظر می رسد در حال راه رفتن در آب گل آلود است که در زمره اهداف زیبایی شناسی دنیس نیست و در آیفون اپل موجود است. به عنوان مردی که عمداً خود را از فاجعه قریب الوقوع منحرف می کند، شخصیت ژان آنقدر پیچیده نیست که لیندون می خواهد ما فکر کنیم. با وجود تمام تلاش های لیندون، سفر این شخصیت به سختی می تواند چشم ما را به او جلب کند. داستان مادر و همچنین داستان پسر آنقدر ساختار یافته است که می توانید به راحتی آن را از فیلم کنار بگذارید و هیچ تاثیری در درگیری اصلی نخواهد داشت.

در حالی که دنیس، و همچنین آخرین فیلم آنگوت، اجازه دهید خورشید وارد شود، نقشی خود محور اما کاملاً معیوب داشت، سارا احساس کرد که ادامه آن شخصیت است. بخش روایت سارا به لطف حضور قوی بینوش در صفحه نمایش، پایه محکم تری دارد. انبوهی از نقاط ضعف غیرقابل تصور، اما همانطور که فیلم پیش می رود، شما چندان به آن اهمیت نمی دهید. بنابراین سیلندر را بالا می‌برد و در عین حال به پایین می‌کشد.

درباره گروه مجریان

گروه قابل توجهی از بازیگران پرده در چندین فیلم گرد هم آمدند تا هر دو طرف را فیلمبرداری کنند. این فیلم واقعا از این نظر می درخشد. ارزش بلیط ورودی را دارد که ببینی آنها به هم می خورند و دور هم می پرند. متأسفانه، با توسعه طرح داستان آشفته تر و خشن تر می شود. هر دو طرف تیغه جذاب به نظر می رسند، اما گاهی اوقات صابونی هستند.

در پایان، دو طرف تیغه آنقدرها که در نگاه اول به نظر می رسد واضح نیست. علاوه بر این، طراحی به صورت تصادفی است. با تدوین درهم و برهم که سردرگمی سارا را به تصویر می کشد و باعث می شود که فیلم در کل احساس قطع رابطه کند. به طور کلی، ارتباط با هر یک از این شخصیت ها و همچنین علاقه مندی به رابطه آینده سارا یا حل آن داستان فرعی با جین و فرزندش دشوار است. مانند عشق، نمی توان همه را راضی کرد.