Viatris (VTRS) – خبرنگار ارمنی – بیگ ۲۴ نیوز


Viatris (VTRS) تمرکز فعال بر سهام تایید شده در آخرین جلسه معاملاتی. این سهم در آخرین جلسه معاملاتی ۱.۰۲ درصد تغییر نشان داد و ارزش درج شده آن ۱۱.۸۹ دلار است. این شرکت متعلق به ایالات متحده است و بخشی از بخش مراقبت های بهداشتی است. در آخرین نوبت معاملاتی تعداد ۷۷۸۵۷۴۵ سهم با میانگین ۱۲۷۸۹.۲۶ هزار سهم مورد معامله قرار گرفت. ارزش بازار آن ۱۴۹۰۶.۹۷ میلیون دلار است. از ارزش بازار برای نشان دادن اندازه شرکت استفاده کنید زیرا یک عامل اساسی با ویژگی های مختلف برای توسعه منافع سرمایه گذاران از جمله ریسک است.

توضیحات فنی:

میانگین متحرک ساده یکی از انعطاف پذیرترین و همچنین محبوب ترین اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال است. بیشتر به دلیل سادگی آن در بین معامله گران محبوبیت زیادی دارد. در یک محیط محبوب بهترین عملکرد را دارد. میانگین متحرک ساده به عنوان میانگین آخرین دوره N (20 روز، ۵۰ روز، ۲۰۰ روز) محاسبه می شود. قیمت سهام نسبت به میانگین متحرک ۲۰ روزه ۳.۴۷ درصد افزایش یافته و از میانگین متحرک ۵۰ روزه معامله می شود. ۸.۱۸ درصد قیمت سهام در امتداد میانگین متحرک ۲۰۰ روزه در -۶۲.۶۲٪ در حال حرکت است. از هر نوع میانگین متحرک می توان برای تولید سیگنال خرید یا فروش استفاده کرد و این فرآیند بسیار ساده است. نرم افزار نمودار میانگین متحرک به صورت یک خط مستقیماً در نمودار قیمت رسم می شود.

شاخص قدرت نسبی (RSI-14) برای سهم در حال حاضر در ۵۸.۷۶ است. خوانش RSI از ۰ تا ۱۰۰ متغیر است. سرعت و نوسانات حرکت قیمت سهام توسط نوسانگر مومنتوم RSI اندازه گیری می شود. جی ولز وایلدر شاخص قدرت نسبی (RSI) را توسعه داد که بیشتر به عنوان شاخص حرکت استفاده می شود. معمولا زمانی که RSI به زیر ۳۰ می رسد، سهام بیش از حد بارگذاری می شود و زمانی که به بالای ۷۰ می رسد، مقدار زیادی خرید می شود. ۳۰ تا ۷۰ یک قرائت عادی سهام در نظر گرفته می شود. روند کلی را می توان با استفاده از اندیکاتور RSI تشخیص داد و ناهنجاری ها و نوسانات خرابی را پیدا کرد.

تجزیه و تحلیل نوسانات:

این نوسانات نسبت به هفته گذشته ۲.۸۸ درصد و در ماه گذشته ۳.۶۲ درصد باقی مانده است. ریسک بازار که از معاملات بازار ناشی می شود و با عامل بتا اندازه گیری می شود. شاخص بتا ۱.۲۸ است. ریسک بر اساس فاکتور بتا اندازه گیری می شود، اگر کارآزمایی بالاتر از ۱ باشد، خطر بیشتر است و اگر آزمایش کمتر از ۱ باشد، خطر کمتر خواهد بود. نوسانات نیز توسط ATR اندازه گیری می شود که میانگین متحرک نمایی (۱۴ روز) از محدوده واقعی است. مقدار ATR 0.39 است.

سود فوری:

حاشیه سود خالص شرکت ۱.۰۰٪ است که نشان می دهد شرکت به ازای هر دلار فروش درآمد دارد. حاشیه ناخالص ۳۹.۲۰ درصد و حاشیه عملیاتی ۵.۳۰ درصد بود. بازده دارایی ها (ROA) نشان می دهد که شرکت در مقایسه با کل دارایی های خود که ۰.۳۰ درصد است سود می کند. بازگشت سرمایه (ROI) -1.50٪ است. سود هر سهم (ROE) 0.80 درصد است.

بررسی عملکرد:

VTRS بازده هفتگی -۳.۱۰٪ و بازده سالانه -۲۳.۲۴٪ را نشان داد. سهام در شش ماه گذشته به -۴.۴۲٪ کاهش یافته و در ۱۹.۵۰٪ در ماه باقی مانده است. این سهام در سال گذشته با ۱۲.۱۲- درصد معامله شد و در سه ماه گذشته حدود ۱۹.۵۰ درصد تغییر کرده است. قیمت سهام در ۲۵.۳۱-% از بالاترین سطح ۵۲ هفته گذشته است و قیمت سهام در ۲۳.۰۸% با توجه به پایین ترین سطح ۵۲ هفته اخیر است.

باز کردن آنالایزر:

بر اساس داده های ارائه شده توسط FINVIZ، انتظار می رود که رتبه اجماع تحلیلگران فعلی در مورد این شرکت دارای امتیاز ۲.۶ باشد (خرید قوی ۱.۰، خرید ۲.۰، نگه دارید ۳.۰، فروش ۴.۰، فروش قوی ۵.۰). با توجه به یک دوره ۵۲ هفته ای، قیمت سهم ۱۵.۱۲ دلار خواهد بود. این میانگین قیمت هدفی است که تحلیلگران انتظار دارند.